Труханів — село Сколівського району Львівської області, яке розміщене 4 км. на південно-схід від села Верхнє Синьовидне. В Труханові протікає потік Тишевниця, який впадає в річку Стрий біля села Тишевниця. Саме село розміщене в долині, яка знаходиться на північ від відомої гори Ключ. Та схід від Труханова знаходяться відомі Скелі Довбуша, які розміщені біля села Бубнище. Населення Труханова становить 1760 осіб.
Поміж високих гір, у вузькій долині, на берегах швидкоплинної гірської річки Сукіль розкинулось мальовниче село Тисів. Як і кожне давнє село, воно овіяне таємничими легендами. Ніхто не може сказати достеменно, коли воно було засноване і звідки походить його назва. Хоча перша письмова згадка про Тисів датується 1464 роком, але люди тут жили набагато раніше.
Перша письмова згадка про село належить до 1578 року. Вірогідніше за все, перші поселенці появилися тут в часи правління князя Данила Галицького, першій половині ХІІ ст. Це мусіли бути лісоруби, мисливці. Навколишня місцевість багата лісами, дичиною а поруч, в Болехові, почало розвиватись ремісництво:солевиварювання, деревообробка, вичинка шкір. Ліс можна було доставляти як кіньми так і сплавом по річці. А ще тут, на границі князівства, подібно до природної, скельної фортеці Тустань, могла стояти залога.
Мальовниче гірське село Бубнище розташоване у західній частині Івано-Франківської області , північному заході Долинського району, на території Болехівської міськради.
Географічні координати центральної частини села: 49˚03’пн.ш., 23˚43’ сх.д. Простягається воно з північного заходу на південний схід на 3 км.
За площею с.Бубнище поступається майже всім селам Болехівської міськради (за винятком Поляниці, Буковця та Таняви) і вона становить всього 230 га (це 7% від загальної площі сільрад, підпорядкованих Болехівській міськраді).
Болехівська
міська рада. Івано - Франківська область.
Поляницький регіональний ландшафтний парк створений з метою збереження оригінального в геоботанічному
відношенні гірського масиву, цінних природних та історико-культурних
комплексів та об'єктів, створення умов для ефективного туризму, відпочинку та
інших видів рекреаційної діяльності у природніх умовах з додержанням режиму
охорони заповідних природних комплексів .
Сюди ніколи не заросте стежина. Як на прощу, кожен день приходять десятки, сотні людей. Перед кожним розкриваєтся дивовижне і хвилююче видовище серед букового пралісу, проходять в уяві картини минулого . Скельно - печерний масив став особливим об'єктом , над вивченням якого потрудилось немало дослідників. Але що це було : витвір природи, позначенй діяльністю людини, скитсько- монастирське святилище , гірська оборонна фортеця чи середньовічний шляхетський замок так і лишаєтся загадкою. Десь обірвався зв'язок століть…Це було давно, за незапам'ятних часів. Тому ця унікальна старожитність інтригує ще більше. В Карпатах такі скелі пов'язують з іменем легендарного ватажка опришків -Олекси Довбуша.
На південний захід від Скель Довбуша, на відстані 4.0 км, знаходиться
мальовниче гірське озеро природного походження. Розташоване на висоті 780 м. надрівнем моря серед стиглого смереково-букового
лісу, являється рідкісним та унікальним для природи Сколівських Бескидів.
Займає площу до 0.30 га,
глибина біля 10 метрів
Живиться як власним джерелом так і двома струмками.