Субота, 30.09.2023, 00:02
Ви увійшли як Гість | Група "Гости" | RSS__________Вітаємо Вас на нашому сайті!
Головна
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [3]
Преса [4]
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наше опитування
На відпочинку Ви надаєте перевагу чи для Вас важливо:
Всього відповідей: 328
Головна » Статті » Мої статті

Бути новому Буковелю?

                                Інформація по проекту 
      «Гірськолижний рекреаційний комплекс «Бескид»


ТзОВ "Інвестиційна компанія "Укркапітал" планує побудувати спортивно-туристичний рекреаційний комплекс з гірськолижними трасами та підйомниками на території гір Великого та Малого Гургуляту (с.Мислівка, Долинського району, Івано-Франківської області).
План будівництва включає комплексний розвиток даної території та інвестування в проект близько 500 млн. грн.
При вивченні території цих гір, визначені ділянки, придатні для розміщення будівель і інфраструктури майбутнього комплексу це - 480 га. З них під траси та підйомники відведено близько 250 га, під інфраструктуру та готельно-відпочинковий комплекс залишається 230 га.
При цьому планується побудувати:
1. Гондольну канатну дорогу «Бескид» довжиною З 100. метрів, пропускною спроможністю 2 400 чоловік на годину.
2. Крісельну (з капюшонами) канатну дорогу «Гургулят» довжиною 2 200 метрів з пропускною спроможністю 2 400 чоловік на годину
3. Бугельну канатну дорогу «Свіча» довжиною І 000 метрів з пропускною спроможністю 1 200 чоловік на годину;
4. Крісельну (з капюшонами) канатну дорогу «Екстрім» довжиною 2 600 метрів з пропускною спроможністю 2 000 чоловік на годину.
Також: планується побудувати:
- 5 готелів 3-х та 4-х зіркових з місткістю до 100 чол. кожна;
-розважальний центр (кінозал, спортзал, тир, боулінг, дискотека, ресторан);
- відкритий та закритий льодові катки;
- конюшня, закритий манеж: для катання на конях;
- закриті тенісні корти;
- критий басейн;
- медичний пункт;
-банно-оздоровчий комплекс (аромасауна, турецька баня, сауна, солярій, спелеокамера);
- господарчу зону;
- 200 індивідуальних котеджів;
- автостоянку на 1000 автомобілів.

В плані розвитку:
1. проведення газифікації, електрифікації комплексу та прилеглих територій, побудова розгалуженої мережі доріг між: об'єктами комплексу.
2. облаштування кільцевої дороги між: горами Великий Горгулят та Плеша з виходом на дорогу Львів-Хуст.
Інвестиційний план розрахований на 5 років. Побудова гірськолижного рекреаційного комплексу «Бескид» перетворить регіон села Мислівка в розвинутий туристичний край, подібного якому в Україні ще немає, забезпечить робочими місцями на період будівництва 2 500 чоловік та 1000 осіб в період його експлуатації.

                                           

        Програма розвитку туристично-рекреаційної зони «Мислівка»

Розвиток туристичної галузі в районі є важливим чинником підвищення якості життя населення, утворення додаткових робочих місць, наповнення бюджету та пізнання багатої природної та історико-культурної спадщини краю.

Зважаючи на те, що нафтові запаси вичерпуються, саме у ефективності використання природно-кліматичних ресурсів вбачається альтернатива розвитку економіки району.

При розробці Стратегії економічного та соціального розвитку Долинського району до 2015 року туризм визначено одним із її пріоритетних напрямів. На території Долинського району знаходиться 20 об'єктів туристично-рекреаційної сфери приблизною кількістю 1700 місць, 86 відс.з яких діючі.

 

Програмою розвитку туризму в Долинському районі на 2008-2011 роки, затвердженою рішенням районної ради від 25 вересня 2008 року №384 – 21/2008 передбачено заходи, направлені на сприяння розбудові туристично-рекреаційної інфраструктури територій сіл Вишків, Мислівка, Новий Мізунь та гірських сіл Витвицького напряму (Лужки, Липа, Станківці), що володіють високим туристично-рекреаційним потенціалом і визначені як пріоритетні території розвитку туризму.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1996 року №1576 «Про затвердження переліку населених пунктів, віднесених до курортних» саме село Мислівка є курортним. У зв’язку з цим, та, вбачаючи значні перспективи даної території стати туристично-рекреаційним центром Прикарпаття, за ініціативи місцевої територіальної громади і підтримки керівників району, розроблено проект щодо розвитку туристично-рекреаційної інфраструктури за межами населеного пункту Мислівка.

За попередніми підрахунками загальна сума інвестицій, що надійдуть у туристичну сферу становитиме 12 млрд. грн.

Згідно із схемою планування території передбачено розвиток курортно-рекреаційної зони в селі Мислівка в урочищі Йозефсталь, вільної від магістральних інженерних мереж та житлової забудови, площею 6500 га. З них: 1000 га планується відвести під забудову курортно-бальнеологічних та туристично-відпочинкових комплексів з відповідною інфраструктурою; 5500 га – під гірськолижні витяги та лісопарк, вільний від будь-якої забудови.

Архітектура будівель пропонується в народних традиціях з використанням місцевих будівельних матеріалів – каменю та дерева.

За попередніми розрахунками у курортно-рекреаційних установах зможе одночасно відпочивати близько 16 тис. туристів, а також буде задіяно 4 750 осіб обслуговуючого персоналу.

Крім відпочиваючих на базах по путівках, очікуватиметься прибуття «неорганізованих» відпочиваючих в окремі вихідні та святкові дні до 5 тис. туристів.

Враховуючи наявність достатньої кількості рекреаційних територій, проектом передбачено будівництво 33 витягів з трасами для катання на лижах та санях, а також для інших зимових видів спорту та розваг.

Проектована довжина трас становить 136,5 км. Для цих цілей заплановано перевід лісів з промислових у рекреаційні. Площа, яка передбачається під лісопаркову зону становить 5,5 тис. га. Зона лісопаркових насаджень служитиме для регулювання мікроклімату та оздоровлення повітряного басейну.

По гірських вершинах пролягає цілий ряд пішохідних туристичних маршрутів. Крім того, на прилеглих територіях наявна велика кількість джерел мінеральних вод, що знаходяться на глибині від 40 до 90 метрів типу «Нафтусі», «Боржомі». Прекрасні ландшафтні краєвиди, багаті на ягоди і гриби ліси, гірські ріки з чистою водою – все це дає можливість використовувати територію під відпочинок і в літній період.

Схемою планування розвитку цієї території передбачено розширення існуючої дороги до Бескидського лісництва та влаштування асфальтового покриття. Пропонується будівництво альтернативної автодороги в обхід гори Горгулат з виходом на дорогу державного значення в районі Вишківського Перевалу, що дасть можливість мати два незалежні під’їзди до курортної території. Також для під’їзду до баз відпочинку передбачається будівництво автодороги по Правичівській долині, спорудження на початковому етапі двох залізобетонних мостів через річку Свіча та облаштування вздовж доріг «кишень» для стоянки автотранспорту. Рух автотранспорту по території зони буде обмежено, а натомість передбачається відновити вузькоколійку і запустити електричний трамвай. Трамвайну лінію планується закільцювати, а вагони запускати з незначним проміжком часу, облаштувавши відповідні зупинки трамваю біля баз відпочинку та інших відпочинково-розважальних закладів і гірськолижних витягів. Це дасть можливість не забруднювати атмосферне повітря, так як розрахункова кількість приватного автотранспорту становитиме близько 80 автомобілів на 100 відпочиваючих. Вздовж основних доріг передбачається влаштувати технічний коридор шириною до 40 метрів для проведення комунікацій та облаштування автостоянок.

На прилеглій території є 62 джерела води із дебетом від 0.2 – 0.9 л/сек. Та 1 джерело потужністю 6,0 л/сек. Вода має добрі смакові якості. Проектом передбачено водопостачання від низхідних джерел у верхів’ях струмків, а також від артсвердловин.

В межах населеного пункту у південній його частині пробурено 6 свердловин. Це дає можливість розвивати лікувально-бальнеологічний комплекс.

Через територію проходять три магістральні газопроводи високого тиску та лупінг. На одному з них влаштовано відгалуження та побудовано розподільчу станцію, що дає можливість забезпечити всю проектовану територію газопостачанням.

До села Мислівка збудовано ЛЕП потужністю 10 кВт. На даному етапі потужності вистачає. З розвитком курорту виникає потреба у будівництві трансформаторної підстанції 35 кВт. Через село проходить високовольтна ЛЕП – 400 кВт з Бурштинської ТЕС на Ужгород.

Для покращення санітарно-гігієнічних умов планується створити завод для сортування твердих побутових відходів з подальшим вивозом на переробку.

Для започаткування реалізації концепції розбудови туристичної інфраструктури курортної зони «Мислівка» пропонується перший інвестиційний проект, під який заплановано виділення земельної ділянки площею 210,2639 га.

На сьогоднішній день завершено розробку генерального плану села Мислівка з приєднанням нової території до населеного пункту.

Територія площею 210 га, яка вводиться в межі населеного пункту Мислівка знаходиться в південній частині села в урочищі Йозифсталь та передбачається під санаторно-курортні та гірськолижні туристичні відпочинкові комплекси. За функціональним призначенням землі площею 150 га передбачені під забудову та відпочинок, а 60 га під дорожньо-транспортне забезпечення, влаштування інженерних мереж, санітарно-захисні зони річки Свіча з притоками та потічками.

Використання території планується цілорічно. У гірських умовах зимою рекреаційну територію складають лижні траси, та спортивні ігрові майданчики пов”язані із зимовими видами спорту, у літній час основне навантаження лягає на оточуючі рекреаційний комплекс природні ландшафти: лісові, лісокущові, гірські та ріку Свіча з її притоками і потічками.

Категорія: Мої статті | Додав: skelja (06.08.2010)
Переглядів: 3798 | Теги: Бескид, гірськолижний комплекс, Карпати, туризм, Долинський район, відпочинок, с.Мислівка, підйомники, с.Вишків, лижні траси | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Календар

Наша кнопка/лінк

Погода в Болехові

Пошук


.


Petro Kondrat |  Copyright MyCorp © 2023 | Конструктор сайтів - uCoz