Субота, 27.04.2024, 11:26
Ви увійшли як Гість | Група "Гости" | RSS__________Вітаємо Вас на нашому сайті!
Головна
Меню сайту
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наше опитування
На відпочинку Ви надаєте перевагу чи для Вас важливо:
Всього відповідей: 328
   "Карпатський трамвай"

Ви маєте можливість подорожувати неприступними карпатськими лісами, побачити чарівні гірські краєвиди, милуватися дзвінкими струмками обабіч Мізунки, неквапом, з дозволеною крейсерською швидкістю близько 15 кілометрів за годину, у пасажирському вагоні, причепленому до тепловоза ТУ-4, яким керує машиніст iз 25-річним стажем Ігор Паньків.... і все це з вікна вагончиків, що мчать звивистою гірською вузькоколійкою Карпатського трамваю.
Під час подорожі трамваєм Ви зможете відвідати лісництва, де ознайомитесь з місцевою флорою та фауною, скуштувати води цілющих джерел. Побачити також бункер одного з останніх провідників УПА Роберта, в якому він і загинув, відстрілюючись від енкаведистів. В період національно-визвольних змагань тут дислокувалася школа молодших офіцерів Української повстанської армії - «Молоді олені», там відновлено цвинтар, де поховані повстанці.
А також закинуте селище лісорубів у Миндунку, де проживало свого часу 500 осіб, тут знаходився клуб, пекарня, баня, продуктовий магазин та гуртожитки, кузня та складські прміщення.
                                                                 
"Карпатський трамвай" - це унікальна мандрівка вузько¬колійною залізницею в чарівний куточок розташований в Карпатах, де Божою благодаттю сповнюються серця від споглядання краси земної. Мальовничі краєвиди гірських сіл, що тісно сплелись з природою Карпат, бистрінь шумних потоків і річок з кришталево чистою водою, вічнозелені смерекові ліси на схилах гір і квітучі полонини - все це вабить, кличе в гори і не тільки, щоби набрати повний кошик грибів і ягід, а й помилуватися природою, глибше її впізнати, зафіксувати в пам'яті та на фотоплівці живописні куточки, які не поступаються краєвидам Швейцарії. Унікальність її ще й в тому, що вона збудована в 1898 році і до цього часу рахується одним із екологічно чистих видів транспорту.
                                                 
"Карпатський трамвай" запрошує всіх бажаючих до подорожі карпатськими стежками, який повезе Вас мальовничими місцями вздовж берегів екологічно чистої карпатської ріки Мізунка, Ви зможете відвідати гідрологічну пам'ятку природи загальнодержавного значення заповідник „Ширковець", скуштуєте цілющої мінеральної води з джерела „Нафтуся" та джерельної води з гірського джерела „Дзюркач", зможете скупатися у чудових гірських водоспадах в яких виблискує на сонці цілюща вода ріки Мізунки. (З рекламного буклету)

                                               Наввипередки з Мізункою...

Ще 2003 року ТзОВ «Уніплит» розробило, а під час Міжнародного бойківського фестивалю апробувало туристично-рекреаційний проект «Карпатський трамвай». Спочатку створили туристичний відділ на чолі з Любомиром Яцківим, а нині діє ТзОВ «Карпатський трамвай». Вже 2004 року велика група іноземних туристів мандрувала за маршрутом Вигода — Мізунь — Дубовий кут — Мельдунок — Магура.
«Карпатський трамвай» — це не сезонна мандрівка. Карпати і влітку, і взимку, навесні чи восени приваблюють неповторністю уздовж прудкої Мізунки. Та не лише мальовничі краєвиди зустрінуть туриста, який у вагончику вузькоколійки завітає у казку природи. Маршрут «карпатського трамваю» починається в центрі селища Вигоди, яке розташоване за 10 км від райцентру Долини у місці злиття рік Свічі і Мізунки. Вигода має чимало цікавих принад — історичних, культурних, духовних — і з гори в селі Пацикові, увінчаній церквою Успіння Пресвятої Богородиці кінця XVI ст., милує око своїм неповторним архітектурним обличчям. А далі «карпатський трамвай», гамірно похитуючи боками-вагончиками, прямкує місцями відпочинку, споглядання та єдності з природою. Зупинки — в місцях унікальних карпатських екзот: гідрологічна пам'ятка природи загальнодержавного значення — заповідне болото «Ширковець» із заростями карликової сосни; джерела відомої «Нафтусі» та кришталевого «Дзюркача»; водоспадні мережива дзвінкої Мізунки; краєвиди з гори Магури на висоті 1 354 м; історія захисного монастиря 1360 року на горі Церковищі; місця боїв під час Першої і Другої світових воєн тощо.

Мандрівку «карпатським трамваєм» — з родиною, друзями чи осібно — можна поєднати з перебуванням і відпочинком в одному з багатьох сучасних комплексів-готелів, які перекривають відтинок від Долини і до Торунського перевалу на Закарпатті. Серед них такі сучасні євро-споруди, як готельно-відпочинкові комплекси «Софія», «Князь Олег» та готель «Нафтовик» — у Долині; готельні комплекси «Високий перевал», «Ялинка» та «Зелена садиба Анни Шулик» — у селі Вишкові; тризірковий «Ведмідь» — у селі Мислівці; бази відпочинку «Долина» — у Новоселиці та «Джерело» — у Мізуні і т. д.
Бойківщина — неповторна у своїй красі й щедрості відпочинкового літа в Карпатах.
Ігор ЛАЗОРИШИН. 


Мапа-схема туристичного маршруту "Карпатський трамвай"


Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Наша кнопка/лінк

Погода в Болехові

Пошук


.


Petro Kondrat |  Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтів - uCoz